X
تبلیغات
رایتل
مهرانی
آرشیو

چهارشنبه 24 اسفند‌ماه سال 1384
چهارشنبه سوری

 

بالاخره این دوتا کتابای ما قبل از سال جدید در اومد ، کاری که از آخرای تابستون شروع شده بود.

این از کتاب نصایح بابای دارا

که خوندنش رو به همه دوستام توصیه می کنم.

نصایح بابای دارا

درباره این کتاب:

این کتاب که 25 سپتامیر 2005 (3 مهر ماه 84) در جهان به بازار آمد در واقع از جهات بسیاری جلد سوم کتاب بابای دارا، بابای ندار است. کتابی که به گفته مجله وال استریت خواندن آن برای تمامی کسانی که می خواهند ثروتمند شوند یک "باید" است. این کتاب چیزهایی را درباره سیستمهای پولسازی سنتی و مدرن به شما می آموزد که در هیچ مدرسه و دانشگاهی نمی توان آموخت. نکاتی که ثروتمندان سر میز شام آنرا به فرزندان خود می آموزند.

********************************************

اینم از کتاب علم بازاریابی شبکه ای

خوندن این رو به تمام نتورکر ها و بیشتر به کسایی که هنوز وارد شبکه ای نشدن ولی میخوان این کار رو بکنن توصیه میکنم.

علم بازاریابی شبکه ای

درباره این کتاب:

در مقدمه کتاب علم بازاریابی شبکه ای می خوانیم: ... مانند اغلب افراد من همه فرصتهای زندگی ام را نادیده گرفتم و به راه خودم ادامه دادم ، بجز یک فرصت به نام بازاریابی شبکه ای. ذهن منطقی من، منطق بی عیب و نقص رشد تصاعدی و ذهن احساساتی ام نیروی یک رویا و نمایی از قدرت را درک کرد. من یک رویا داشتم ، نیرویی محرک برای تحقق آن و بازاریابی شبکه ای بهترین وسیله برای کسب آن بود... این کتاب یک متن بی نظیر در زمینه بازاریابی شبکه ای است که روشهای علمی بازاریابی شبکه ای، انواع آن، مزایا و معایب هر کدام را بیان می کند. در این کتاب روشهای پرزنت کردن، روانشناسی پرزنت و اینکه فرد پرزنت کننده و شونده دچار چه نوع احساساتی می شوند، به صورت تجربی و علمی بررسی شده است. این کتاب به شما کمک می کند که شبکه های گوناگون را به صورت علمی بررسی کنید و با اطلاعات دقیق تصمیم گیری نمایید. مثالهای متعددی نیز در این کتاب ارائه شده است.

********************************************

هرکی میخواد مستقیم و با ۱۰درصد تخفیف از خودم بخره میتونه به آدرس mehrantajeddin@yahoo.com ایمیل بزنه.


جمعه 12 اسفند‌ماه سال 1384

 

If you can Dream it, you can do it

Walt Disney


یکشنبه 7 اسفند‌ماه سال 1384
یادگاری رو تنه درختم....

 

اینجا مینویسم تا برای خودم ثبت کنم که

منم و یه لبخند و یه قطره اشک.

با همّه ی آرزوهای کوچیک و بزرگم....


یکشنبه 7 اسفند‌ماه سال 1384
چرا باید به ایران افتخار کنیم ؟

 

آیا میدانید : اولین مردمانی که سیستم اگو یا فاضلاب را جهت تخلیه آب شهری به بیرون از شهر اختراع کرد ایرانیان بودند .
آیا میدانید : اولین مردمانی که اسب را به جهان هدیه کردند ایرانیان بودند .
آیا میدانید : اولین مردمانی که حیوانات خانگی را تربیت کردند و جهت بهره مندی از آنان استفاده کردند ایرانیان بودند .
آیا میدانید : اولین مردمانی که مس را کشف کردند ایرانیان بودند .
آیا میدانید : اولین مردمانی که آتش را در جهان کشف کردند ایرانیان بودند .
آیا میدانید : اولین مردمانی که ذوب فلزات را آغاز کردند ایرانیان بودند در شهر سیلک در اطراف کاشان .
آیا میدانید : اولین مردمانی که کشاورزی را جهت کاشت و برداشت کشف کردند ایرانیان بودند .
آیا میدانید : اولین مردمانی که نخ را کشف کردند و موفق به ریسیدن آن شدند ایرانیان بودند .
آیا میدانید : اولین مردمانی که سکه را در جهان ضرب کردند ایرانیان بودند .
آیا میدانید : اولین مردمانی که عطر را برای خوشبو شدن بدن ساختند ایرانیان بودند .
آیا میدانید : اولین مردمانی که کشتی یا زورق را ساختند ایرانیان بودند به فرمان یکی از پادشاهان زن ایرانی.
آیا میدانید : اولین ارتش سواره نظام در دنیا توسط سام ایرانی اختراع شد با 115 سرباز .
آیا میدانید : اولین مردمانی که حروف الفبا را ساختند در 7000 سال پیش در جنوب ایران ، ایرانیان بودند .
آیا میدانید : اولین مردمانی که شیشه را کشف کردند و از آن برای منازل استفاده کردند ایراینان بودند .
آیا میدانید : اولین مردمانی که زغال سنگ را کشف کردند ایرانیان بودند .
آیا میدانید : اولین مردمانی که مقیاس سنجش اجسام را کشف کردند ایرانیان بودند .
آیا میدانید : اولین مردمانی که به کرویت زمین پی بردند ایرانیان بودند .
آیا میدانید : اولین مردمانی که قاره آمریکا را کشف کردند ایراینان بودند و کریستف کلب و واسکودوگاما بر اثر خواندن کتابهای ایرانی که در کتابخانه واتیکان بوده به فکر قاره پیمایی افتادند .
آیا میدانید : کلمه شاهراه از راهی که کورش کبیر بین سارد پایتخت کارون و پاسارگاد احداث کرد گرفته شده است .
آیا میدانید : کورش کبیر در شوروی سابق شهری ساخت به نام کورپولیس که خجند امروزی نام دارد .
آیا میدانید : کورش پس از فتح بابل به معبد مردوک رفت و برای ابراز محبت به بابلی ها به خدای آنان احترام گذاشت و در همان معبد که بیش از 1000 متر بلندی داشت برای اثبات حسن نیت خود به آنان تاج گذاری کرد .
آیا میدانید : اولین هنرستان فنی و حرفه ای در ایران توسط کورش کبیر در شوش جهت تعلیم فن و هنر ساخته شد .
آیا میدانید : دیوار چین با بهره گیری از دیواری که کورش در شمال ایران در سال 544 قبل از میلاد برای جلوگیری از تهاجم اقوام شمالی ساخت ، ساخته شد .
آیا میدانید : اولین سیستم استخدام دولتی به صورت لشگری و کشوری به مدت 40 سال خدمت و سپس بازنشستگی و گرفتن مستمری دائم را کورش کبیر در ایران پایه گذاری کرد .
آیا میدانید : کمبوجبه فرزند کورش بدلیل کشته شدن 12 ایرانی در مصر و اینکه فرعون مصر به جای عذر خواهی از ایرانیان به دشنام دادن و تمسخر پرداخته بود ، با 250 هزار سرباز ایرانی در روز 42 از آغاز بهار 525 قبل از میلاد به مصر حمله کرد و کل مصر را تصرف کرد و بدلیل آمدن قحطی در مصر مقداری بسیار زیادی غله وارد مصر کرد . اکنون در مصر یک نقاشی دیواری وجود دارد که کمبوجیه را در حال احترام به خدایان مصر نشان میدهد . او به هیچ وجه دین ایران را به آنان تحمیل نکرد و بی احترامی به آنان ننمود .
آیا میدانید : داریوش کبیر با شور و مشورت تمام بزرگان ایالتهای ایران که در پاسارگاد جمع شده بودند به پادشاهی برگزیده شد و در بهار 520 قبل از میلاد تاج شاهنشاهی ایران رابر سر تهاد و برای همین مناسبت 2 نوع سکه طرح دار با نام داریک ( طلا ) و سیکو ( نقره )
را در اختیار مردم قرار داد که بعدها رایج ترین پولهای جهان شد .
آیا میدانید : داریوش کبیر طرح تعلمیات عمومی و سوادآموزی را اجباری و به صورت کاملا رایگان بنیان گذاشت که به موجب آن همه مردم می بایست خواندن و نوشتن بدانند که به همین مناسبت خط آرامی یا فنیقی را جایگزین خط میخی کرد که بعدها خط پهلوی نام گرفت . ( داریوش به حق متعلق به زمان خود نبود و 2000 سال جلو تر از خود می اندیشید . )
آیا میدانید : داریوش در پایئز و زمستان 518 - 519 قبل از میلاد نقشه ساخت پرسپولیس را طراحی کرد و با الهام گرفتن از اهرام مصر نقشه آن را با کمک چندین تن از معماران مصری بروی کاغد آورد .
آیا میدانید : داریوش بعد از تصرف بابل 25 هزار یهودی برده را که در آن شهر بر زیر یوق بردگی شاه بابل بودند آزاد کرد ..
آیا میدانید : داریوش در سال دهم پادشاهی خود شاهراه بزرگ کورش را به اتمام رساند و جاده سراسری آسیا را احداث کرد که از خراسان به مغرب چین میرفت که بعدها جاده ابریشم نام گرفت .
آیا میدانید : اولین بار پرسپولیس به دستور داریوش کبیر به صورت ماکت ساخته شد تا از بزرگترین کاخ آسیا شبیه سازی شده باشد که فقط ماکت کاخ پرسپولیس 3 سال طول کشید و کل ساخت کاخ ?? سال به طول انجامید .
آیا میدانید : داریوش برای ساخت کاخ پرسپولیس که نمایشگاه هنر آسیا بوده 25 هزار کارگر به صورت 10 ساعت در تابستان و 8 ساعت در زمستان به کار گماشته بود و به هر استادکار هر 5 روز یکبار یک سکه طلا ( داریک ) می داده و به هر خانواده از کارگران به غیر از مزد آنها روزانه 250 گرم گوشت همراه با روغن - کره - عسل و پنیر میداده است و هر 10 روز یکبار استراحت داشتند .
آیا میدانید : داریوش در هر سال برای ساخت کاخ به کارگران بیش از نیم میلیون طلا مزد می داده است که به گفته مورخان گران ترین کاخ دنیا محسوب میشده . این در حالی است که در همان زمان در مصر کارگران به بیگاری مشغول بوده اند بدون پرداخت مزد که با شلاق نیز همراه بوده است .
آیا میدانید : تقویم کنونی ( ماه 30 روز ) به دستور داریوش پایه گذاری شد و او هیاتی را برای اصلاح تقویم ایران به ریاست دانشمند بابلی "دنی تون" بسیج کرده بود . بر طبق تقویم جدید داریوش روز اول و پانزدهم ماه تعطیل بوده و در طول سال دارای 5 عید مذهبی و 31 روز تعطیلی رسمی که یکی از آنها نوروز و دیگری سوگ سیاوش بوده است .
آیا میدانید : داریوش پادگان و نظام وظیفه را در ایران پایه گزاری کرد و به مناسبت آن تمام جوانان چه فرزند شاه و چه فرزند وزیر باید به خدمت بروند و تعلیمات نظامی ببینند تا بتوانند از سرزمین پارس دفاع کنند .
آیا میدانید : داریوش برای اولین بار در ایران وزارت راه - وزارت آب - سازمان املاک -سازمان اطلاعات - سازمان پست و تلگراف ( چاپارخانه ) را بنیان نهاد .
آیا میدانید : اولین راه شوسه و زیر سازی شده در جهان توسط داریوش ساخته شد .
آیا میدانید : داریوش برای جلوگیری از قحطی آب در هندوستان که جزوی از امپراطوری ایران بوده سدی عظیم بروی رود سند بنا نهاد .
آیا میدانید : فیثاغورث که بدلایل مذهبی از کشور خود گریخته بود و به ایران پناه آورده بود توسط داریوش کبیر دارای یک زندگی خوب همراه با مستمری دائم شد .
آیا میدانید : در طول سلطنت داریوش کبیر 242 حکمران بر علیه او شورش کرده بودند و او پادشاهی بوده که با 242 مورد شورش مقابله کرد و همه را بر جای خود نشاند و عدالت را در سرتاسر ایران بسط داد . او در سال آخر پادشاهی به اندازه 10 میلیون لیره انگلستان ذخیره مالی در خزانه دولتی بر جای گذاشت .
*** داریوش در سال 521 قبل از میلاد فرمان داد : من عدالت را دوست دارم ، از گناه متنفرم و از ظلم طبقات بالا به طبقات پایین اجتماع خشنود نیستم .. ***
یاد آنان گرامی . شاید ما ذره ای میهن پرستی را از آنان بیاموزیم.

 

منبع: اینجا


شنبه 6 اسفند‌ماه سال 1384
یاد ایام...

۵ شنبه بعد از تقریبا یکسال یه حالی به تعمیرگاه پژو دادم

صبح رفتم تعمیرگاه و لباس کارم رو هم با خودم بردم.. و گفتم اومدم هم ماشین خودم رو یه سرویس کنم و هم تا عصر اینجا کمک کنم...

ماشین خودمون که کار خاصی نداشت فقط یه چهار چرخ بود که چک شد و یه روغن موتور و فیلترش بود که باید عوض میشد. چهار چرخ رو که خودم چک کردم.. قرار شد کارای ماشینای مردم رو انجام بدیم و آخر وقت هم بزنیم رو چال که روغن ماشین ما رو عوض کنیم.

آما...

آخر وقت که روغن ماشین رو خالی کردیم چشمتون روز بد نبینه ... پیچ کارتر ( یا همون oil sump drain ) هرز شده بود...

و ۵۰۴ هم که برای بازکردن کارترش باید موتور پیاده بشه..

خلاصه دست از پا درازتر برگشتیم خونه..

اما قرار شد امروز که داره موتور رو باز میکنه دیسک و صفحه و دسته موتور و ... رو هم چک کنه که یه حال اساسی به ماشین بده ... که در خدمت جاده های محترم باشیم...

----------------

راستی یه چیز جالب همه پسرا میرن تو اینترنت دوست دختر پیدا میکنن.. ما یه دوست پسر پیدا کردیم آخر بچه باحال ...

خود مسافرته.... و تو کار پایه یک گرفتن هم هست.... فقط یه عیب داره .. اونم اینکه شریف درس خونده...

جالبه نه؟


   1       2    >>
برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 302393


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها